tesisatçı, su tesisatçısı, batıkent tesisat, servis, tıkanıklık açma,klozet tamircisi, doğalgaz, su tesisatı, musluk, tamiri, ankara, batıkent, yenimahalle, ostim, ivedik, ivedik osb, şaşmaz, gersan, çukurambar, balgat, eryaman, sincan, çankaya, çayyolu, bağlıca, çakırlar, emek
 • Tesisatçı Ankara Batıkent, Ostim, İvedik, İvedik O.S.B., Şaşmaz, Gersan, Atisan, Gimat, Yenimahalle su tesisatçısı olarak, su tesisatı, tesisat ustası, tıkanıklık açma, kaçak su tespiti, tesisat, doğalgaz tesisat , sıhhi tesisat, su tesisatçısı, sıhhi tesisatçılar, su işleri, su arızaları, klozet tamircisi, musluk tamiri ve her türlü sıhhi tesisat işleri yapılır.

 • (530) 520 44 30
 • Boya Badana Dekorasyon Hizmetleri

 • Boyacı Ustası
  Boyacı Ustası
 • batıkent boyacı ustası
 • Batıkent boyacı
 • batıkent boya badana ustası
 • Batıkentte boyacı ustası
 • Boyacı ustası olarak, ev ve iş yerlerinde toplu kullanım alanlarında duvarlarınızın çehresini değiştiriyoruz. En trend renkleri ve en kaliteli boya markalarını tercihleriniz doğrultusunda 1. sınıf işçilik ve uygun fiyatla duvarlarınıza uyguluyoruz. 

  Türkiye koşullarında genelde boya işleri müşterilerimiz açısından hep temizlik anaçlı görülmektedir. Oysaki boya görsel boyutu fazla olan tamamen dekoratif amaçlı olmalıdır. Renklerin tercihinde genelde mobilyalar, perdeler, koltuk takımları en etkili faktörlerdir. Renkler hayatımızın parçasıdır. Renklerin hayatımızı ne yönde etkilediğini hiç merak ettiniz mi? Renkler çoğu zaman karakterimizi, bazende hayatımıza olumlu yada olumsuz etkilerinin olduğunu hiç duymuş muydunuz.? 

  1. Kırmızı ve Tonları 

  Sıcak, ateş, kan, şehvet, aşk, samimiyet, güç, heyecan ve agresiflik gibi kavramları simgeler. Kan basıncını ve solunumu hızlandırabilir. İnsanları çabuk karar almaya ve beklentileri arttırmaya teşvik edici bir etkisi vardır. Kırmızı, dikkat çekici bir renktir. Kırmızı renkteki kelimeler ve objeler insanların dikkatini hemen çeker. Dekorasyon ve dizayn yaparken kırmızıyı tercih edersek bu objeler hemen farkedilecektir. Kırmızı, duygusal yoğunluğu arttıran ve çoşturan bir renktir. Kırmızı kıyafetler insana özgür enerjik bir moda sokabilir. Kendini kontrol etmekte zorluk çekenlerin kırmızı renkten uzak durmalarını tavsiye ederiz.

  Kırmızı, hakimiyet kuran bir renktir. Kırmızı renk insanların zamanı unutmasına yol açar. İşte bu yüzden barlarda ve gece klüplerinde kırmızı renge ağırlık verilir. Kırmızı renk kan rengidir, asırlar boyu tehlikenin ve tahribatın simgesi olmuştur. Trafik ışıklarında ‘dur’ sinyali olarak kullanılmasının nedeni de budur.

  Kırmızı rengi tercih edenlerin kişilik analizlerinde, bu kişilerin güç ve iktidara düşkün oldukları görülür. Bu kişiler aktif, atılgan, girişken olup kazanmayı ve elde etmeyi sever. Belirleyici ve yönlendiricidir. Arzuludur, iştahlıdır, hırslıdır. Duygularını anlatırken tepkiseldir. Liderlik ve önderlik özellikleri toplumca hemen fark edilir.

  2. Mavi ve Tonları

  Yalnızlığı, üzüntüyü, depresyonu, bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. Psikologların hasta görüşmelerinde mavi renkli giysiler asla giymemelidirler. İş görüşmelerine mavi giyerek gitmek kararlılığı ve bağlılığı ifade eder. İş görüşmelerine giden kişilerin kostümlerinde mavi rengi tercih etmeleri işe kabul edilmelerini sağlayabilir. Dolayısıyla mavi en popüler renklerden biri olmasına rağmen yiyeceklerle ilgili konularda mavi kullandığında dikkatli olmak gerekir. Çünkü mavi doğal bir iştah kapatıcıdır ve bazı durumlarda itici etki yaratabildiğinden kilo almak isteyenlerin mavi renkten uzak durmaları gerekir.

  Kilo problemi olanların evlerini maviye boyamaları, onların diyetine  yardımcı olabilir. Bu nedenle kilo problemi olanların, özellikle yemek odalarını ve mutfaklarını mavi renge boyatmaları gerekmektedir. Aynı şekilde müşterilerinin daha fazla yemek yemesini arzu eden restoran işletmecileri ise mavi renkten kaçınmaları gerekir.

  Mavi ve açık mavi boyanmış ortamlar, verimliliği ve performansı arttırır. Çalışırken akılda kalması gereken notların altını kalın mavi kalemle çizmek okunan şeylerin akılda kalmasını kolaylaştırır. Dünyada neden mavi renkli kalemlerin tercih edildiğini sanırım birçok kimse düşünmemiştir. Mavi kalemle yazılan yazılar hafızada daha çabuk ve kalıcı olarak yer almaktadır.

  Mavi rengi tercih edenlerin kişilik analizlerinde bu kişilerin toleranslı, hoşgörülü, anlaşma yanlısı olduklarını ve huzuru aradıklarını görmekteyiz. Çevreleri ve kendileri ile barışıktırlar. Az ile yetinirler, sabırlı ve metanetlidirler. Ayrıca çok fedakardırlar. Aileleri ve arkadaşları için oldukça özverili olmaları bazen suistimallere sebebiyet verebileceğinden dikkatli olmalıdırlar.

  3. Sarı ve Tonları

  Parlak limon sarısı gözü en çok yoran renktir. Aynı zamanda sarı renk metabolizmayı hızlandırır. Odanızı parlak sarıya boyarsanız bebeklerin ağlamasına ve erişkinlerin sinirlenmelerine yol açarsınız. Ayrıca sarı sayfalı not defteri ve bilgisayar ekranında sarı renkli arka fon pek iyi bir fikir degildir. Beyninizi ve gözlerinizi yorar.

  Sarı, az miktarlarda kullanıldığında parlaklık ve sıcaklık hissi verir. Tıpkı güneşli bir gün gibi davet edicidir. Sarı, güneş ışığı gibidir, kendinizi iyi hissetmek için orada olmasını istersiniz ama gözünüzün içine girmesini istemezsiniz. Soluk sarı söz konusu olduğunda, çürümeyi, hastalığı, kıskançlığı ve hilekarlığı simgeler. Dolayısıyla sarı söz konusu olduğunda seçilen tonlar oldukça önemlidir.

  Sarı rengi tercih edenlerin kişilik analizinde, bu kişilerin özgür ve bağımsız olmayı sevdikleri ortaya çıkmıştır. Değişkenlikten hoşlanırlar. Çapkın ve şıpsevdi bir yapı gösterebilirler. Günübirlik, dolu dolu yaşamaya bayılırlar. Çevrelerine enerji saçarlar. Yaşamlarında bir terslikle karşılaştıklarında hemen yeni bir ritme girerler. Bu kişilerin ikna kabiliyetleri üst düzeydedir. Entellektüel olma, yöneticilik, hırs ve iddia onun temel öğeleridir.

  4. Yeşil ve Tonları

  Yeşil, pek çok kavramla ilişkili olarak karşımıza çıkar, bunların içinde en güçlüsü ve evrensel olanı doğadır. Buna bağlı olarak ayrıca yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeler. Bazı kültürlerde orta yaşlardaki gelinler, doğurganlığı simgelemesi icin yeşil giyer. Yeşil, gözler için en rahat renktir ve görme gücünü arttırır. Sakinleştiricidir ve sinir sistemi üzerinde doğal bir etki yapar. Yeşil aynı zamanda hastanelerde de tercih bir renktir. Çünkü hastaların rahatlamasını sağlar.

  Yeşil, aynı zamanda Amerikan kültüründe parayı simgeler.

  Yeşil rengi tercih edenlerin kişilik analizinde, bu kişilerin kendilerine değer verme duygularının çok fazla olduğu görülür. Doğru bildiğinde ısrarcıdırlar. Fikrinden ödün vermez. Kovalayıcı ve takipçidir. Otoritesi ve inandırıcılığı ile çevresindekileri etkilemeyi başarır. Bazen abartıya kaçarak megaloman küstah bir kişilik sergileyebilirler.

  5. Siyah ve Tonları

  Tartışmalı bir renktir. Bir taraftan karanlık güçler, suç ve kötülük ile düşünülürken, diğer taraftan sadakat, sebat, dayanıklılık, ihtiyat, bilgelik ve güvenilirlik ile ilişkilendirilir. Bir tarafta yönetim ve güç anlamına gelirken diğer taraftan acı, keder ve yas anlamına gelir. Siyah, pek çok insan için kıyafet rengidir. Bazıları siyahı güçlü ve ciddi görünmek için kullanır. Bazıları ise daha zayıf gösterdiği için tercih eder.

  iyah rengi seven insanlar genellikle özgüveni yüksek, azimli ve kararlı kimselerdir. Kendi kararlarını kendileri vermek isterler. Bu özellikleri ile iş hayatında başarılı olabilirler, fakat inatçılık ve aşırı hırs gibi olumsuzlukları dengelemeleri gerekir. Ayrıca, siyah giyen insanların ruhsal sorunlarının daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Özellikle çocuklarda inatçılığa ve depresyona neden olabilir

  6. Beyaz ve Tonları

  Saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeler. Pek çok kültürde gelinler beyaz giyer. Ayrıca temizliği simgeler. Bu yüzden doktorlar, hemşireler ve laboratuvar teknisyenleri steril görünmek icin beyaz giyerler. Beyaz, ışığı yansıtır ve ortamı serin tutar.  Dolayısıyla yaz ayının kıyafet rengidir. Genel olarak serin ve canlandıran bir his verir.

  Beyaz rengi seven insanlar genellikle, temizliği, aydınlığı ve düşünmeyi seven, hayal dünyası geniş, soğukkanlı ve uzlaşmacı kişilerdir.

  7. Mor ve Tonları

  Asaletin rengidir. Lüks hayat, zenginlik ve zarafeti simgeler. Aynı zamanda romantizmin, duygusallığın ve tutkunun rengidir. Bazı insanlar mor rengi, gösterişli havasından dolayı dekorasyonda kullanmayı sever. Bazıları ise suni bir renk olarak algılar.

  Morun açık tonları olan lavanta, leylak gibi renkler ilham verici etkileri için çalışma odalarında tercih edilebilir. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran mor, özellikle sanatçıların çalışma ortamları için uygun olabilir.

  Mor rengi seven insanlar genellikle, ruhsal dünyası ön planda olan, kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır.

  8. Kahverengi ve Tonları

  Toprağın ve ahşabın rengidir. Sağlam ve güvenilir bir his verir. Kahverengi doğal, rahat ve açık bir atmosfer yaratmayı sağlar. Durağanlık, güçlülük, olgunluk ve güvenilirlik mesajları iletir.

  Kahverengiyi seven insanların tenleri genellikle hassas ve duyarlıdır. Duygusal yönleri ağır basar. Kendilerini güvende hissedecekleri tanıdık ortamlara ihtiyaç duyarlar. Sakinliği ve sadeliği severler, fakat yalnızlıktan hoşlanmazlar.

  9. Pembe ve Tonları

  Romantik ve narin bir renktir. Aynı zamanda sakinleştirici bir etkisi vardır. Araştırmalar gösteriyor ki, pembe insanları sakinleştirmekte ve kalpleri yumuşatmaktadır.

  Bir hapishanede kapı ve pencere demirleri pembeye boyandığında, mahkumların agresif davranışlarının kaybolduğu gözlemlenmiştir. Pembe enerjiyi çeken sakinleştirici bir rol oynar. Ancak maalesef pembe rengin teskin edici etkileri bazen kısa süreli olabilmektedir.

  Pembe rengi seven insanlar ki bunlar genellikle kadınlardır, duygusal, neşeli, sorumluluklarının bilincinde ve biraz ürkektir, fakat çekingenliklerini fazla belli etmezler.

  10. Turuncu ve Tonları

  Turuncu dışa dönük, heyecan ve mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici, çarpıcı ve iç açıcı bir renktir. Kırmızıdan sonraki en sıcak renk olan turuncu gösterişin ve şatafatın rengidir, fakat kırmızı kadar rahatsız edici değildir. Turuncu renk metabolizmayı hızlandırır. Canlılık, cesaret ve güven verir. Zihni harekete geçirir.

  Turuncu renk, kullanıldığı ortamlara neşe ve canlılık verir. Bundan dolayı, çocuk odalarında, mutfakta ve yemek odasında kullanılabilir. Çalışma odası ve dinlenme mekânları için çok uygun değildir.

  Turuncu rengi seven insanlar genellikle dışa dönük, hareketli, neşeli ve sosyal ilişkileri kuvvetlidir. Bazen de gösterişe yatkınlık, sürekli haklı olma ve üstün gelme isteği görülebilir.

  11. Gri ve Tonları

  Siyah ve beyaz renklerin değişik oranlarda karıştırılması elde edilen bir renk olan gri, gözün en rahat algıladığı renklerden biridir. Alçak gönüllülüğü ifade eden, uzlaştırıcı ve denge unsuru olan bir renktir. Ciddiyet ve hareketsiziliği çağrıştırır. Diplomatik ve ağır ortamlarda denge unsuru ve uzlaştırıcı olarak kullanılabilir. Kullanıldığı ortamlarda bunaltıcı bir havaya neden olabileceği için fazla tercih edilmeyen bir renktir.

  Gri rengi seven insanlar genellikle olaylardan uzak durmayı tercih ederler. Kuralcı, tutucu ve hareketsiz yanları ağır basabilir. Karamsarlık ve içe kapanıklığa da neden olabilir. Aktif ve dışa açık insanlar griyi bunaltıcı bulurlar.

  Kaynak
  Nörolog Mehmet Yavuz, renklerinanlamlari.com

   

   

 • Ankara Boyacı Ustaları olarak, vermiş olduğumuz dekorasyon hizmetleri:

  • Plastik boya

  Akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü, emülsiyon esaslı, dekoratif iç cephe son kat emülsiyon boyadır.

  Tercih edilen markaları : Alpina Plus, Dyo Beşyıldız, Polisan Ultra Mat Plastik, Fawori Plastik, Permolit Permoplast, Tek Üniversal Plastik Boya

  • Su bazlı Silikonlu Boya

  Yeni nesil silikonların, silisyum bazlı dolguların, pigmentlerin ve akrilik bağlayıcıların olağanüstü uyumu ve optimizasyonu sayesinde silinebilen iç cephe boyalarındaki tüm özellikleri geliştirilmiş, su bazlı ipeksi mat, yarımat, mat görünümlü tam silinebilen, dekoratif son kat iç cephe boyalarıdır.

  Tercih edilen markalar : Filli boya Alpina Silan, Alpina Tek, Alpina Max, Exxen İpek mat, Exxen Mat, Dyo Teknoplast, Dyo Nano, Dyo Dinamik iepk mat, Polisan Ambians, Polisan elegenas, Marshall Özel Mat, Çbs Saten İpek Mat, Permolit, Fawori İpek mat ...

  • Yağlı Boya

  Aromatik solvent ve kurşun içermeyen, uygulamada ve sonrasında rahatsız edici kokularından arındırılmış, silikon reçine esaslı, yüksek örtücülük ve beyazlıkta, yüksek silinebilirlikte yarı mat dokuda sentetik iç cephe son kat boyasıdır.

  Tercih edilen markalar : Filli boya, Dyo Boya, Marshall, Polisan, Dyo Boya,, Fawori Boya, Permolit Boya, Çbs Boya

  • Desenli Ponpon Boya

  Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, silinebilen ( markasına ve kalitesine göre silinemeyen) inci doku parlaklığında dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Genelde mat ve plastik boya üzerilerine desenli rulo ve aparatlar yardımıyla kullanılan ve kullanılan rulo ve aparatların üzerindeki deseni duvara veren duvar kağıdı şıklıgında desen veren bir uygulamadır.

  Tercih edilen markalar :  Filli boya, Dyo Boya, Marshall, Polisan, Dyo Boya,, Fawori Boya, Permolit Boya, Çbs Boya

  Boyacı ustası olarak, duvar boyaları, kapı ve pencere boyamaları, alçı, kartonpiyer, metal aksam boyalarının yanında her türlü iç cephe ve dış cephe boyama işlerini gerçekleştirmekteyiz.

  En uygun fiyat ve kaliteli işçilik, ve en hızlı keşif için bizlerden destek ve bilgi alabilirsiniz.

  Boya badana Ankara‘nın her noktasına boya badana boyacı ustası hizmeti boya badana ustası ustalarımız boya badana uygulama işlerinizde temiz titiz çalışma ile en ekonomik fiyata en kaliteli işçiliği siz değerli müşterilerimize ve kurumlara en iyi hizmeti sunmaktadır.

  Ankara'nın tüm semtlerine Boyacı Ustası servisimiz vardır.

  Boya Badana Ankara Batıkent - Ostim boyacı ustası - Yenimahalle boyacı ustası - Şaşmaz - İvedik OSB - Gersan Sanayi Sitesi  - Ergazi - Atisan  - Gimat - İvedik Mahallesiboyacı ustası - Demetevler boyacı ustası - Etimesgut boyacı ustası - Eryaman boyacı ustası - Elvankent boyacı ustası - Bağlıca boyacı ustası - Sincan boyacı ustası - Yenikent - Fatih Mahallesi  - Temelli - Malıköy - Temelli OSB.- Başkent OSB boyacı ustası - Sincan OSB - Keresteciler Sanayi  - Çayyolu boyacı ustası - Türkkonut boyacı ustası - Ümitköy boyacı ustası - Konutkent boyacı ustası - Yaşamkent boyacı ustası - Mutlukent boyacı ustası - Dodurga boyacı ustası - Beysukent boyacı ustası - Bilkent boyacı ustası - Beytepe boyacı ustası - İncek boyacı ustası - Çukurambar boyacı ustası - Bahçelievler boyacı ustası - Emek boyacı ustası - Balgat boyacı ustası - Dikmen boyacı ustası - Ayrancı boyacı ustası - Esat boyacı ustası - Oran Mahallesi boyacı ustası - Çankaya boyacı ustası - Kızılay - Etlik boyacı ustası - Yüzüncüyıl boyacı ustası - Anıttepe boyacı ustası - Söğütözü boyacı ustası - İlkbahar boyacı ustası - İşçi Blokları boyacı ustası - Çiğdem Mahallesi boyacı ustası - Mebusevleri Mahallesi boyacı ustası - Mustafa Kemal Mahallesi boyacı ustası - Kavaklıdere Mahallesi - En ucuz boyacı Batıkent - Boya badana - Boyacı usta